Álláshirdetés

ÁLLÁSHIRDETÉS

a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ (BM OKF GEK)

Kéményseprő-ipari Tevékenységet Ellátó Igazgatóhelyettesi Szervezet

kéményseprő mestereket, szakmunkásokat és betanított munkásokat keres

Ellátandó feladat:

A kéményseprő-ipari tevékenységről szóló 2015. évi CCXI. törvény rendelkezései alapján kéményseprőipari tevékenység ellátása a lakossági szektorban.

Foglalkoztatás: A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény alapján.

Álláshirdetésünkre várjuk kéményseprő végzettséggel rendelkező kéményseprő mesterek és szakmunkások jelentkezését!

Amennyiben nem rendelkezik kéményseprő végzettséggel, betanított kéményseprők részére ingyenes átképzési lehetőséget biztosítunk. A képzés bentlakásos, és a képzés ideje alatt illetményre jogosult.

Képzés helyszíne:

Katasztrófavédelmi Oktatási Központ, Kéményseprőipari Szakcsoport objektuma, Pécel

Foglalkoztatási jogviszony időtartama: Határozatlan idejű

Munkaidőrend: Teljes munkaidő (4 havi munkaidőkeret)

Illetmény: Munkabéren felüli juttatások:

betanított kéményseprő: bruttó 290.800 Ft

béren kívüli juttatások: cafeteria évi bruttó 200 000.- Ft;

szakmunkás kéményseprő: bruttó 348.800 Ft

kéményseprő mester: bruttó 448.800 Ft lakáscélú munkáltatói támogatás

Jelentkezési feltételek:

• betöltött 18. életév

• büntetlen előélet

• erkölcsi bizonyítvány (3 hónapnál nem régebbi)

• egészségügyi alkalmassági vizsgálat

• felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek

• minimum alapfokú iskolai végzettség

„B” kategóriás jogosítvány megléte előny

Kapcsolat:

E-mail: kemenysepro.titkarsag@katved.gov.hu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAV Tájékoztató

Intézze a legegyszerűbben – online – az szja-bevallását is!

Bár évről évre egyre többen használják a NAV online felületeit, de aki offline, az még egy hónapig kérheti az szja-bevallási tervezetének a postázását.

Míg 2018-ban 740 ezren kérték bevallásuk postázását, addig 2024-ben 83 ezren. A legnépszerűbb kérelmezési mód évről évre az SMS, tavaly a kérelmek több mint 80 százaléka érkezett így.

Az eSZJA nemcsak az adótudatosság és a környezetvédelmi szempontok miatt népszerűbb, mint a postán küldött papíros forma, hanem azért is, mert az érintettek gyorsan, egyszerűen, papírmentesen, akár mobiltelefonról is ellenőrizhetik, és – szükség esetén – módosíthatják az szja-bevallási tervezetüket, majd be is küldhetik bevallásukat.

Az elkészített adóbevallási tervezet legkésőbb március 15-étől elérhető, legegyszerűbben a NAV eSZJA-oldalán.

Aki nem rendelkezik elektronikus elérhetőséggel, március 17-éig adóazonosító jele és születési dátuma megadásával többféle módon is kérheti a tervezet postázását. A legegyszerűbb SMS-ben a 06-30/344-4304-es telefonszámon a következő formában: SZJAszóközadóazonosítójelszóközééééhhnn

Az elkészült tervezeteket a NAV tértivevényesen, április 30-áig küldi el postán az igénylőknek.

Aki eddig még nem regisztrált az Ügyfélkapu+-ra vagy a DÁP-ra, ezt azért is érdemes mielőbb megtennie, mert így válik elérhetővé a NAV legnépszerűbb alkalmazása, az eSZJA.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

 

NAV Tájékoztató

Egymillióan töltötték le a NAV mobilappját

Népszerű a NAV leginnovatívabb alkalmazása, a NAV-Mobil. A letöltések száma ezen a héten lépte át az egymilliót. A NAV-Mobillal bárhol és bármikor, pillanatok alatt ellenőrizhető többek között az adószámla, azaz, hogy van-e tartozás, esetleg túlfizetés a NAV-nál, de lekérdezhetők a foglalkoztatási adatok, egyszerűen és gyorsan befizethető a gépjárműadó, és ellenőrizhetők az üzleti partnerek adatai is. A NAV-Mobil elérhető a Google Play és az App Store áruházakban is.

Tavaly a NAV-Mobil legnépszerűbb szolgáltatása a gépjárműadó volt. Csaknem 700 ezren használták erre az alkalmazást, így többek között az appon keresztül fizették be a gépjárműadót, vagy kértek 5 havi részletet egyszerűen, a Részletfizetési kérelem gombra koppintva.

Érdemes letöltenie az appot annak is, aki megnézné, van-e tartozása, esetleg túlfizetése a NAV-nál. Ez a második legnépszerűbb szolgáltatása a NAV-Mobilnak. Tavaly csaknem 450 ezer felhasználó kereste fel az Adószámla-lekérdezés menüpontot, amely azonnal mutatja az egyenleget, illetve az is kiderül, mely adónemeken van a tartozás vagy épp a túlfizetés. Így nyomon követhető például a bevallások benyújtása után, hogy az adatokat a NAV rendben lekönyvelte-e, illetve az egyes befizetések után, hogy azok megjelentek-e az adószámlán. Hasznos lehet például adóigazolás igénylése előtt is, mert a rendezetlen tételek így még az eljárás előtt befizethetők.

Tavaly több mint 380 ezren ellenőrizték foglalkoztatási adataikat az applikációban. Ha valaki nem biztos benne, hogy munkáltatója a szerződésüknek megfelelően bejelentette-e, a Foglalkoztatási adatok menüpontban ellenőrizheti jogviszony-, illetve bér- és járulékadatait. Így azonnal fény derül a szabálytalan foglalkoztatásra, és mihamarabb rendezhető a jogviszony. Az alkalmazás push üzenetet is küld a változásokról, a felhasználók azonnal megtudhatják, ha munkáltatójuk akár közös megegyezéssel, akár egyoldalúan módosította foglalkoztatásuk feltételeit.

A NAV-Mobil ezeken kívül számos más funkciót is tartalmaz, ellenőrizhetők benne például az üzleti partnerek adatai, elérhetők az üzemanyag-elszámoláshoz szükséges üzemanyagárak, az Adótraffipax vagy éppen az Utastájékoztató, de ezeken kívül is sok más hasznos információval, kalkulátorral, adatbázissal segíti az adózást.

Néhány funkció használatához DÁP- vagy Ügyfélkapu+-azonosításra van szükség, de az applikációban beállítható jelkód is, amellyel még gyorsabban hozzáférhető a felület, sőt, az erre alkalmas mobilokon ujjlenyomattal vagy arcfelismerővel is használható. Az egyszerű azonosítás után minden információ egy helyen, azonnal rendelkezésre áll, s a befizetések is biztonságos módon, gyorsan, kényelmesen elvégezhetők.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

 

NAV tájékoztató

Minden az alanyi mentességről

Ki választhatja, milyen nyomtatványon, milyen határidővel? Kell-e arányosítani, hogyan áll át a pénztárgép, mi a teendő a már kiállított számlákkal, nyugtákkal? A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján már elérhetők a válaszok a legtöbbeket érintő kérdésekre, de a speciálisabb esetek sem maradnak magyarázat nélkül.

A NAV közzétette honlapján az alanyi mentességgel kapcsolatos „Gyakran ismételt kérdéseket.” A dokumentum minden fontos információt tartalmaz a témában: nemcsak a leggyakoribb tárgyköröket járja körül, hanem részletesen megválaszolja a bonyolultabb élethelyzetek szülte egyedi kérdéseket is. Ha valaki mégsem találja a megoldást saját problémájára, felteheti kérdését közvetlenül, a NAV Infóvonalán, illetve e-mailben is.

Az alanyi adómentesség értékhatára 2025. január 1-jétől visszamenőleg 18 millió forintra emelkedett, választásáról még 2025. február 28-ig lehet nyilatkozni a NAV-nak, legegyszerűbben az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA).

A már most alanyi mentes, több mint 830 ezer kisvállalkozónak nincs teendője. Az újonnan alakuló vállalkozásoknak is egyszerű dolguk van, mindössze egy kattintással választhatják megalakuláskor az alanyi mentességet.

A gyakorlati tudnivalókról szóló korábbi, részletes tájékoztató itt érhető el.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

 

 

 

 

 

 

 

 

NAV tájékoztató

Nincs teendő az igazolásokkal, de szükséges megőrizni

Február közepéig mindenki megkapja a tavalyi jövedelme, illetve az önkéntes pénztári, nyugdíj-előtakarékossági és nyugdíjbiztosítási befizetései után a munkáltatói, kifizetői és pénztári igazolásokat. Ezek alapján ellenőrizhető az szja-bevallási tervezet, és benne a pénztárakba befizetett összegek után járó adó-visszatérítés összege. Az igazolásokat nem kell beküldeni a NAV-hoz, de az elévülési idő végéig meg kell őrizni.

A munkáltatók, kifizetők úgynevezett összesített igazolást állítanak ki dolgozóiknak a tavalyi kifizetésekről, juttatásokról (24M30-as igazolás), valamint – ha volt ilyen – a kedvezményre és rendelkezésre jogosító összegekről.

A bevallási kötelezettség teljesítése a NAV szja-bevallási tervezetével a legegyszerűbb, ami a magánszemélyeken kívül az egyéni vállalkozók, a mezőgazdasági őstermelők és az áfafizetésre kötelezett magánszemélyek részére is elérhető. Esetükben a tervezetet beküldés előtt ki kell egészíteni a tavaly szerzett jövedelmek adataival. Ügyfélkapu+ vagy DÁP-azonosítást követően március 15-étől bárki hozzáférhet saját bevallási tervezetéhez az eSZJA-oldalon.

Aki eddig még nem regisztrált az Ügyfélkapu+-ra vagy a DÁP-ra, ezt azért is érdemes mielőbb megtennie, mert így válik elérhetővé a NAV legnépszerűbb alkalmazása, az eSZJA. Az érintettek gyorsan, egyszerűen, papírmentesen, akár mobiltelefonról is ellenőrizhetik, és – szükség esetén – módosíthatják az szja-bevallási tervezetüket, majd be is küldhetik bevallásukat.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal